Tags: żylak, żylaki

Parent: Żylaki kończyn dolnych

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Żylaki to jedna z najczęściej spotykanych chorób współczesnego świata. Wiele mówi się o jej związku z siedzącym trybem życia i brakiem aktywności fizycznej. Ja chciałabym przedstawić zupełnie inne spojrzenie na chorobę – z punktu widzenia psychosomatyki i totalnej biologii. Dwóch nauk, które zajmują się wpływem psychiki na ciało. Badają one to w jaki sposób na stan zdrowia wpływają myśli, emocje, środowisko i przeżyte traumy. Chorobę pojmują jako sumę doświadczeń duchowych.

Psychosomatyka łączy ciało i psychikę w jedno. Dlatego wszelkie dolegliwości są tu wynikiem albo złego myślenia, albo lęku, stresu, czy złości. Gama emocji jest szeroka i jej przyczyny równie rozległe. Spowodowane są albo przez błędne myślenie chorego, albo sposób reagowania na czynniki zewnętrzne. Stresowanie się sytuacją w domu, przejmowanie tym, co inni o nas pomyślą, a może poczucie niemocy wobec własnego życia. Odciska to piętno na stanie zdrowia i nie może być bagatelizowane.

Podobnie uświadamia nam choroba poprzez dolegliwości fizyczne problemy i wyparte emocje w totalnej biologii. Tu chodzi głównie o to, co się w życiu zdarzyło, konkretne zdarzenie, konflikt i traumę – zapis emocji, wzbudzonych w psychice, który został wyparty na ciało w celu złagodzenia skutków ubocznych. Emocja posiada swoją energię. Negatywna emocja posiada silną i niebezpieczną energię. Dlatego potrzebne jest miejsce jej wyładowania, a do tego lepiej nada się według praw natury nasze ciało, niż umysł. Gdyby uszkodzić umysł, zakłócić wewnętrzną równowagę, nie bylibyśmy w stanie dalej funkcjonować. Choroba utrzymuje nas przy życiu. Jest jak zadrapanie, rana, a później blizna po wypadku. Patrzysz na nią i widzisz przed oczami konkretne przeżycie. Podobnie patrzeć powinniśmy w przypadku choroby.

Żylaki są chorobą genetyczną. Podkreśla się to wielokrotnie w wielu źródłach. I tak samo twierdzi totalna biologia. Uraz odziedziczyć możemy po naszych przodkach. Jeśli nie poradzili sobie z emocjami, bo samo wyparcie energii nie sprawia, iż stajemy się całkowicie zdrowi – dokonuje się to poprzez świadomość doznanych krzywd – wtedy również chorujemy.

Świadomość tego, co się zdarzyło i tego, co się w nas dzieje to fundament. Od tego można zacząć budowę zdrowego życia. Chory na żylaki to często człowiek, który tkwi w sytuacji bez wyjścia. Sytuacja ta jest dla niego trudna, bądź nieprzyjemna i poczucie braku możliwości opuszczenia jej rodzi zniechęcenie, zmęczenie, obarczenie ciężarem. To również problem, który wydał się być dla chorego nie do rozwiązania. Tak zbierany bagaż to szereg przygniatających spraw.

Totalna Biologia ujmuje żylaki jako poczucie „ułomności”, „niepełnosprawności” w jakiejś kwestii. Nie jestem w stanie poradzić sobie z tą sytuacją, nie potrafię opuścić miejsca, które nie jest dla mnie dobre. To poza tkwieniem w konflikcie również etap wychodzenia z niego – konfliktu opuszczenia i samotności. Zdrowienie z przeżytej traumy, jaką przyniosła albo niemoc – na przykład brak możliwości uprawiania sportu w trakcie trwania choroby, albo utrata ważnego terytorium.

Żylaki to efekt noszenia ciężaru, wspomnianych wcześniej nierozwiązanych spraw, albo poczucia bycia ciężarem dla drugiej osoby. Kobiety w ciąży często chorują na żylaki, bo czują, że dziecko jest pewnego rodzaju ciężarem. Generalnie kobiety częściej chorują, bo mają większą tendencję do zastanawia się nad tym, czy nie sprawiają kłopotów swojemu małżonkowi, czy nie są mu tzw. „kulą u nogi” w jego życiu.

Aby lepiej przyjrzeć się, gdzie leży problem chorego, warto odpowiedzieć sobie na pytania:

– W jakiej niewygodnej dla mnie sytuacji trwam?

– Co jest dla mnie w życiu ciężarem?

– Czy czuję się ciężarem dla kogoś?

– Czy mam poczucie bycia pozbawionym czasu dla siebie?

– Jakie nierozwiązane sprawy w sobie noszę?

– Z czym zmagam się od wielu lat?

– Czy potrafię odpuścić sobie dawne błędy?

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę