Miejsce na twoją reklamę


1. Widelce ponad noże

Film dokumentalny poprowadzony przez lekarzy i naukowców m.in. : Dr Ornish, Dr Esselstyn, Dr Campbell. Szczególną część filmu stanowi analiza kilkuletniego badania wielotysięcznej populacji, czego skutkiem są przełomowe rezultaty wpływu białka zwierzęcego na powstawanie chorób oraz wypowiedź prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona odnośnie skutków racjonalnego żywienia na zdrowie człowieka.

2. Jedzenie ma znaczenie

Na podstawie badań i doświadczeń specjalistów- lekarzy, dietetyków, a także dziennikarzy, w roku 2008 stworzony został film dokumentalny. Film przedstawia wady i zalety żywności oraz wpływ jedzenia na zdrowie człowieka.

3. Trucizna nasza powszednia

Film dokumentalny powstały w roku 2011. Autorka filmu, Marie-Monique Robin, zebrała informacje o szkodliwości substancji chemicznych (pestycydów) od których według Światowej Organizacji Zdrowia padło ofiarą co najmniej milion ludzi. W filmie ujawnione są informacje jak substancje dostają się na rynek, kto wydaje na nie zezwolenia oraz najważniejsze- po niezliczonych badaniach naukowych oraz wywiadach ujawnia jak silna jest szkodliwość chemikaliów.

4. Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie

Analiza badań Dr. Campbell’a omówiona podczas spotkania Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia przez mgr. Lidię Szłowieniec- technologa żywności i specjalisty do spraw żywienia. Film nawiązuje mocno do badań i treści ujawnionych w filmie „Widelce ponad noże”.

5. Wpływ diety na powstawanie nowotworów”

Zasady żywienia ustrzegające od chorób nowotworowych omawiane w formie wykładu na Kongresie ASI w 2012 roku przez Dr. Jerzego Gubernatora, biochemika pracującego na Uniwersytecie Wrocławskiem zajmującego się od szeregu lat sposobami leczenia nowotworów. Na kongresie omawiane są metody neutralizacji przez organizm substancji kancerogennych podczas praktykowania odpowiedniej diety.

6. Korporacyjna żywność

Film dokumentalny pokazujący bez ogródek przekleństwo życia w trybie „fast”, gdzie konsumpcja i chęć zysku włada światem przesuwając niebezpiecznie zdrowie na dalszy tor.

7. Siła umysłu- psychika a zdrowie

Kiedy chorujemy jesteśmy przekonani, że to nasze ciało niedomaga.Raczej nie wierzymy w to, że sam nasz umysł potrafi nas wyleczyć, albo odwrotnie, że nasze myśli mogą doprowadzić nas do śmierci. Film przedstawia dość szokujące wyniki badań nad pacjentami, którym podawano placebo.
Dokument o badaniach przeprowadzonych przez m.in doktora John’a Brodersen’a z Uniwersytetu w Kopenhadze, profesor Cynthii Mcrae z Uniwersytetu w Denver i wiele innych specjalistów na temat efektu placebo i siły własnego umysłu.