Tags: Hemoroidy

Parent: Hemoroidy

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Choroba jest najlepszym, co mogło nas w życiu spotkać. Choć brzmi to niedorzecznie i irracjonalne, szczególnie w przypadku ciężkich oraz męczących chorób, to wciąż do czynienia mamy z tym samym schematem.

Mówi o tym Totalna Biologia, która choroby tłumaczy jako efekt przeżytych w przeszłości silnych traum. Ich doświadczenie gromadzi w psychice wiele negatywnych emocji, które na takim poziomie stają się dla człowieka niebezpieczeństwem. Ich energia potrzebuje miejsca wyładowania, więc gdyby pozwolić na to na terytorium psychiki, nie bylibyśmy w stanie dalej funkcjonować. Dlatego natura spycha je na poziom fizyczny i tam uzewnętrznia za pomocą chorób. Idąc tym tokiem myślenia, sposobem na znalezienie faktycznej przyczyny choroby staje się powrót do konfliktu psychicznego, który ją w powyższy sposób wytworzył.

Również psychosomatyka łączy ze sobą problemy psychiki i ciała. Bada wpływ czynników psychicznych na zdrowie fizyczne. Im więcej zmartwień, stresu, czy złości – tym słabszy układ immunologiczny i bardziej narażony na infekcje.

Każdą dolegliwość należy postrzegać przez pryzmat własnych doświadczeń. Należy podchodzić do tego indywidualnie, ponieważ to właśnie osobiste przeżycia stanowią punkt wyjścia w docieraniu do źródła problemów ze zdrowiem.

O hemoroidach mówi się, iż są poczuciem obciążenia przeszłością. Są to zdarzenia, które ciężko jest odpuścić, którym nie da się wybaczyć i wydaje się być niemożliwym, by pozbyć się ich z pamięci. W ten sposób tworzy się komunikat „niemożności wydalenia”. Z racji, iż odbyt kojarzy się z czymś odrażającym i brudnym, takim też jest konflikt, którego chory nie jest w stanie wydalić. Często dotyczy on rodziny, czy osób bliskich.

Inną koncepcją jest założenie, że hemoroidy występują w fazie naprawczej po konflikcie braku możliwości określenia swojej tożsamości. Kiedy nie jest w stanie określić swojego stanowiska, podjąć decyzji, wyrazić własnej opinii. Przykładem jest sytuacja, w której młody człowiek długo zastanawia się nad wyborem kierunków studiów. Z wyborem zwleka aż do ostatniej chwili, a kiedy decyzja zapada, dostaje hemoroidów.

Podsumowując – osoby męczące się z hemoroidami powinny przyjrzeć się wszystkim tym zdarzeniom w przeszłości, które związane są z brakiem możliwości odpuszczenia sobie bądź innym minionych spraw, skumulowaną złością, trudnościami z podjęciem ważnych decyzji, określeniem własnej tożsamości.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.