Tags: astma, imbir

Parent: Astma oskrzelowa

Napisane przez () , dnia

Astma jest chorobą przewlekłą i nieuleczalną. Jednak dzięki wczesnej i prawidłowej diagnozie oraz ustawieniu odpowiedniego leczenia nie przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia.

Okazuje się, że nie tylko farmaceutyki mogą odegrać istotną rolę w terapii astmatyków. Ogólnie dostępne leki na astmę, które rozszerzają oskrzela, są skuteczne, gdyż rozluźniają mięśnie gładkie dróg oddechowych.

Udowodniono, że powszechnie wykorzystywana i ceniona w kuchni pikantna przyprawa korzenna, jaką jest imbir, może pomóc osobom chorym na astmę. Zespół dr Elizabeth Townsend z Columbia University wykazał, że oczyszczone składniki imbirumogą ułatwić astmatykom oddychanie. W trakcie badań odkryto, że imbir może współdziałać z lekami przeciw astmie i skutecznie rozluźniać mięśnie układu oddechowego.

Naukowcy pobrali próbki tkanki mięśniowej z górnych dróg oddechowych, by następnie poddać je działaniu czynników, które powodują zwężenie oskrzeli. W kolejnym etapie doświadczenia próbki traktowano kolejno: mieszaniną izoproterenolu (lekwykorzystywany w leczeniu astmy) z jedną z trzech substancji będących składnikiem imbiru (6-gingerol, 8-gingerol lub 6-shogaol) oraz izoproterenolem w czystej postaci. Po dokonaniu oceny stopnia rozluźnienia mięśni okazało się, że połączenie imbiru z substancją 6-shogaol jest najskuteczniejsze. Ostatecznie odkryto, że składniki imbiru hamują aktywność enzymu PDE4D znajdującego się w tkance płucnej i hamującego rozkurcz mięśni gładkich, co w konsekwencji zmniejsza stan zapalny.

Każda osoba borykająca się z dokuczliwą chorobą, jaką z pewnością jest astma, powinna skorzystać z leczniczych właściwości imbiru i włączyć tę przyprawę do swojej codziennej diety. Imbir kosztuje niewiele, a może bardzo pomóc.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.