Parent: Borelioza

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Jak mówią najnowsze badania – choroba jest wynikiem skumulowanych wewnątrz negatywnych emocji. Skąd bierze się to przekonanie?

Psychosomatyka pojmuje człowieka w sposób całościowy. Nie rozdziela na ciało i psychikę. Harmonia musi być zachowania, więc kiedy na poziomie psychicznym czujemy się źle, nasza fizyczność dostosowuje się do tego. Wynika to także z faktu, iż negatywne emocje osłabiają układ immunologiczny.

Totalna Biologia idzie w swoich przekonaniach krok do przodu. Odczuwanym emocjom przyporządkowuje konkretne konflikty. Są to urazy doznane w przeszłości, które wywołały lęk, strach, wstyd, złość, czy smutek. Jeśli nie jesteśmy silni psychicznie, takie uczucia są dla nas niebezpieczne. Dlatego natura nauczyła się spychać je na poziom fizyczny, by uniknąć zagrożenia życia. W ten sposób powstają choroby.

Aby odzyskać zdrowie, należy poszukać w swojej przeszłości urazu, który spowodował uszkodzenie fizyczne. A następnie świadomie przeżyć go jeszcze raz, pozbawiając negatywnego zabarwienia.

W przypadku każdej choroby taki sposób musi być traktowany indywidualnie. Wszystko, co Totalna Biologia wie i pisze o boreliozie to jedynie wskazówki.

Chcąc krótko podsumować problem osób chorych, możemy użyć słów: „chcę być potrzebny” oraz „czuję się oddzielony od mojego klanu rodzinnego”. Są to konflikty rozdzielenia z rodziną, czy problemy z poczuciem miejsca, które nazwać możemy domem. Takie konflikty zakorzenienia związane są z przeświadczeniem, że gdzieś indziej będzie lepiej. Jak to mówią – trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu.

Łączą się te dwa konflikty ze sobą. Przykładem będzie sytuacja, w której jeden z członków rodziny wychodzi z założenia, że wyjeżdża w poszukiwaniu lepszego życia. Takie opuszczenie klanu rodzinnego budzi żal lub wyrzuty sumienia.

Inne powody w obrębie wspomnianych konfliktów:

– obniżenie własnej wartości – „nie mam komu być potrzebnym”,

– oddzielenie od rodziny, bądź kogoś/czegoś dla nas ważnego,

– pożegnanie, które przynosi żal, wyrzuty sumienia i smutek,

– cierpienie spowodowane rozstaniem,

– „nie wiem, gdzie jest mój dom”,

– utrata wzajemnej więzi przez migrację,

– wspomnienia migracji, głodu, nieszczęść w rodzinie.

Aby dotrzeć do własnej przyczyny problemu, warto przestudiować swoją przeszłość z perspektywy wszystkich trudnych rozstań, relacji z rodziną oraz bliskimi. Warto zastanowić się nad tym, gdzie jest nasz dom, gdzie są nasze korzenie i jak my to czujemy.

Bo dłuższym zastanowieniu z pewnością pojawi się wspomnienie ciężkiego przeżycia. To ono może naprowadzić nas na rozwiązanie problemu.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę