Tags: cukrzyca, psychosomatyka

Parent: Pozostałe

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Ilekroć dręczą nas problemy zdrowotne, zastanawiamy się nad tym jak to się stało. Nie palisz papierosów, nie jesteś alergikiem i masz zdrową dietę, więc dlaczego borykasz się z wrzodami, czy astmą? Nie zawsze przyczyna naszych chorób jest spowodowana przez drobnoustroje lub przez zaniedbanie naszego trybu życia. Według totalnej biologii, nie powinniśmy lekceważyć naszego zdrowia psychicznego, ponieważ i ono przyczynia się do powstawania różnego rodzaju chorób. Źródłem naszych problemów zdrowotnych jest konflikt, który spowodowało wydarzenie nagłe i szokujące. Jako, że nasz umysł przez napór negatywnych emocji nie jest wtedy w stanie dokonać analizy problemu i go rozwiązać, chroni się wysyłając spór do podświadomości. Tam z kolei nasze uczucia kotłują się i dają o sobie znać w postaci symptomów chorobowych. Podobnie interakcją umysłu i ciała zajmuje się również psychosomatyka. Totalna biologia wychodzi jednak dalej i obejmuje również międzypokoleniowe przekazywanie konfliktu. Być może nie przypominasz sobie, że w swoim życiu stało się coś, co zakłóciło spokój ducha i dokonało w efekcie dewastacji twojego zdrowia, ale pamiętają to komórki, które przekazali ci rodzice. Każda choroba, ma swój specyficzny konflikt. W tym artykule, pozwoliłam sobie przyjrzeć się bliżej cukrzycy.

Jest kilka konfliktów, które mogą powodować tą chorobę. Jeden z nich, mówi o utajonym lęku przed tym, że nie damy rady stawić czoła zadaniom, które stawia rzeczywistość. Czujemy się bezsilni i słabi w porównaniu z innymi. Wiąże się to z gromadzeniem energii, którą jak wiadomo dają nam miedzy innymi cukry. Nasz mózg wysyła do organizmu informację, aby zaczął gromadzić substancję, która umożliwi nam wzrost siły. Inna teoria jest bardziej archetypiczna, mówi o słodyczy za którą tęsknimy, i którą chcemy odzyskać. Czerpiąc z teorii przywiązania, słodyczą, o której mowa jest matka lub obiekt, do którego się przywiązaliśmy we wczesnym dzieciństwie, który dawał nam poczucie rozkoszy, ciepła. W tym wypadku powinniśmy zastanowić się, dlaczego nie jesteśmy w stanie dać sobie bezwzględną akceptację, tak jak nasza matka? Ważnym warunkiem w życiu jest to, abyśmy mieli umiejętność samym sobie dawać słodycz. Powierzanie naszego szczęścia wyłącznie innym oznacza, że boimy się ponosić odpowiedzialność za nasz ewentualny smutek. Warto pamiętać też o tym, że szczęście nie jedno ma imię i każdy cieszy się z różnych wartości. Dlatego nie należy porównywać naszego życia, z życiem innych. Kolejną kwestią, będąc przy temacie ‘’słodzenia’’, jest problem z samoakceptacją, niedobór miłości okazywanej własnej osobie. Miłość powinna być bezwarunkowa, każdy popełnia błędy i ma wady, ale my musimy wiedzieć, że nic co ludzkie nie jest nam obce i potrafić przebaczyć sobie niedoskonałości. Bycie sobą i jednocześnie dostrzeganie swoich wad, pomaga nam rozwijać siebie, a to jedna z podstawowych esencji człowieka. Najbardziej popularnym jednak konfliktem spotykanym u cukrzyków, jest wcześniej wspomniany żal za słodyczą dawaną przez matkę, ale równocześnie próba ucieczki od władzy rodzicielskiej jaką ma ona nad nami. Taki konflikt może powodować chociażby nagła wyprowadzka z domu rodzinnego młodej osoby, która nie jest gotowa go opuścić, jednak czuje, że chce zacząć odpowiedzialne, dorosłe życie . Borykając się z cukrzycą, należy przemyśleć takie kwestie:

– Czy mam potrzebę kontrolowania środowiska?

– Czy boję się krytyki, która utrudnia mi podejmowanie nowych działań?

– Czy potrafię się sam uszczęśliwiać?

– Co mi daje największą radość w życiu, jest moją ‘’słodyczą’’?

– Czy potrafię zaakceptować siebie samego, takim jakim jestem?

– Czy potrafię wybaczyć sobie moje błędy?

– Czy są jakieś rzeczy, które rozpamiętuje?

– Dlaczego próbuje uszczęśliwiać innych, a nie dać radość sobie?

– Co doceniam we mnie, jakie mam wartości?

Życie daje nam wiele lekcji, niektóre z nich są bardzo dosadne i możemy je pomylić z karą. Jednak każda przeciwność losu umożliwia nam spojrzenie na świat z innej perspektywy, stajemy się przez to bogatsi w doświadczenia. Dzięki psychosomatyce i totalnej biologii wiemy już, że nasz organizm jest ściśle związany z naszymi uczuciami i psychiką, a mając lepszy wgląd w nasze życie wewnętrzne, nie tylko poprawiamy naszą jakość życia, ale i dbamy o zdrowie.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę