Dieta dr Ewy Dąbrowskiej to działo wymierzone w choroby cywilizacyjne, do których niewątpliwie przyczynia się zła dieta. Opracowana kuracja, ma na celu aktywacje mechanizmów samoleczących w organizmie. Dr Ewa Dąbrowska, w wyniku wielu badań dotyczących wpływu żywienia w leczeniu chorób cywilizacyjnych, skomponowała oczyszczająco – odtruwającą dietę warzywno-owocową.

Wskazaniem do jej zastosowania jest m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, objawy tej choroby jak np. przykurcze, ustępują po zastosowaniu opisywanej diety. RZS to często wynik alergii pokarmowej. Eliminując z diety nietolerowane przez organizm pożywienie i stosując kurację dr.Ewy Dąbrowskiej, można przywrócić ciału sprawność. Warto więc przy gośćcu wykonać testy na nietolerancję pokarmową.

Dieta Ewy Dąbrowskiej jest dietą bardzo znaną wśród osób z reumatoidalnym Zapaleniem Stawów. Pani doktor Dąbrowska także zaleca swoja dietę w przypadku tej choroby i niejednokrotnie chwali się bardzo dobrymi rezultatami wśród swoich pacjentów, o czym można między innymi wyczytać w jej książkach.

Ta okresowa kuracja o charakterze głodówki leczniczej, stymuluje organizm do samoleczenia, alkalizuje i odtruwa, oczyszcza z toksyn (głównej przyczyny chorób), dostarcza wielu witamin, enzymów i mikroelementów.

Co należy więc robić? Kilka tygodni (od 2 do 6) należy spożywać jak najwięcej surowych warzyw i owoców, które są bogate w aktywne enzymy i biokatalizatory. Chodzi wyłącznie o rośliny nisko skrobiowe i niskocukrowe, czyli m.in: buraki, marchew, pietruszkę, seler, kalafior, brokuł, cebulę, czosnek, por, cukinię, dynię, sałatę czy owoce takie jak jabłka, grejpfruty i cytryny. Nie wolno jeść niczego innego, żadnych kasz, makaronów, chleba. Należy także zachować ostrożność z pomidorami i papryka lub całkowicie je wyeliminować, w szczególności przy chorobach autoimmunologicznych, ponieważ warzywa te wyjątkowo często powodują alergie i nietolerancje.

Warzywa i owoce można dusić, piec, gotować. Pić należy wodę, soki z warzyw czy owoców, herbaty ziołowe i owocowe, kompoty. Odstawić koniecznie należy kawę, herbatę i alkohol. Nie używamy na tej diecie także żadnej oliwy, olejów, masła czy innego nabiału, grzybów mięsa oraz orzechów i strączków.

Typowe potrawy na diecie to:

* soki wielowarzywne (marchew, burak, pietruszka, zielone części warzyw, jabłko, grejpfrut);

* gotowane zupy (np. kapuśniak, zupa krem z brokułów, czerwony barszcz- należy pamiętać, że do zup nie dodajemy ziemniaków, kasz etc.);

*surówki (np. marchew z chrzanem, gotowane buraczki z por, kapusta z marchwią i cebulką);

*bigosy bez tłuszczów;

*szpinak gotowany z marchwią;

*cebula faszerowana warzywami;

*pieczone jabłko

Pamiętajmy aby nie przesadzać z owocami np. jabłek nie należy spożywać więcej niż 2 sztuki dziennie. Podobnie nie powinniśmy faszerować się zbyt dużą ilością gotowanych buraków czy marchwi, które także mogą nadmiernie podnosić kaloryczność.

Bogate w bioaktywne składniki są zielone soki z pędów roślin takich jak szczaw, botwina, szpinak, kapusta, natka pietruszki czy seler naciowy.

W bardzo dobrze przyswajalnej postaci dostarczają do organizmu szereg witamin i minerałów, a ich aktywne enzymy oczyszczają krew, poprawiają trawienie dotleniają organizm. Kiedy dostarczamy maksymalnej ilości witamin, minerałów i enzymów, natomiast minimalną dawkę energii tj do 800 kcal dziennie, organizm przestawia się na odżywianie wewnętrzne i potrzebną energie pobiera z zapasów tłuszczu, złogów, guzów nowotworowych, zakrzepów, wrzodów, narośli, wszelakich zwyrodniałych lub zmienionych komórek. Zostają one zamienione na glukozę, która jest niezbędna dla mózgu. Dzięki czemu one znikają i dochodzi do samowyleczenia się organizmu, który można powiedzieć, że zjadł własną chorobę.

Z początku kuracji pojawiają się czasem tzw. kryzysy ozdrowieńcze tj. bóle głowy, stany podgorączkowe, osłabienie, nudności, wymioty, biegunki, które są spowodowane uwalnianiem się toksyn z tkanek i przenikania ich do krwi. Dolegliwości te głównie pojawiają się około 2-3 dnia głodówki i trwają około trzech dni.

Przeciwwskazania do stosowania diety to: stosowanie leków hamujących układ immunologiczny, choroba Adisona, ciężka niewydolność narządów, zaawansowana choroba nowotworowa, nadczynność tarczycy, transplantacje, ciężka depresja, młody wiek, ciąża.

Aby pomóc lepiej oczyścić się z toksyn co za tym idzie wyzdrowieć, zaleca się jak najwięcej ruszać. Ciało tego właśnie potrzebuje. Gimnastyka, spacery rower, siłownia…Co kto lubi. Pomocny jest również masaż, sauna czy lewatywa. Lewatywa przyśpiesza oczyszczanie organizmu dlatego w przypadku biegunek, mdłości, bólów głowy jest także zalecana na diecie Ewy Dąbrowskiej. Podczas diety należy pić także minimum 1,5 litra wody dziennie.

Po zakończeniu diety nie należy rzucać się na żywność zakazaną w okresie diety. Do stałego menu należy włączyć naturalne, ekologiczne warzywa, owoce, ziarna i w niewielkiej ilości produkty zwierzęce. Należy powracać regularnie do diety warzywno owocowej, co utrwali dobry stan zdrowia i pozwoli uniknąć nawrotom choroby. Z reguły z po zakończeniu diety, podobny okres do trwania kuracji musimy przeznaczyć na stopniowe wprowadzenie innych produktów.

Jeżeli przestrzegasz dobrze diety i jesz jedynie zalecane produkty wbrew pozorom dietę będziesz przechodzić lepiej. Nie będą męczyć Cię np. napady głodu. Dlatego warto trzymać się wymienionych składników, których przestrzeganie nie powinno dawać Ci więcej niż 800 kcal na dobę.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę