Trawa pszeniczna to młode trawy zbóż wysokości około 10- 15 cm. Jest to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych zdrowych dodatków w świeżych sokach. Sok z trawy pszenicznej jest koncentratem witamin, mikroelementów oraz enzymów i chlorofilu. Piłam sok z zasianej w domu trawy pszenicznej i szczerze polecam.

Trawa pszeniczna niesie za sobą odnowę, działa relaksująco, odświeżająco, to głównie zasługa chlorofilu. Jeżeli męczy Cię nadwaga lub słodycze są dla Ciebie słabością- to również dla Ciebie dobry kierunek- sok z trawy pszenicznej obniża apetyt na słodkości!

Chlorofil ma zdolność łagodzenia stanów zapalnych. Pomaga również w leczeniu anemii, usprawnia pracę jelit, obniża wysokie ciśnienie krwi, zmniejsza nerwowość. Do jego zasług należy również łagodzenie stanów zapalnych pęcherza moczowego i nerek, ponieważ działa jak łagodny środek moczopędny. Oczyszcza wątrobę, stymuluje tarczycę…

Warto trawę pszeniczną stosować równocześnie z innymi metodami np. łącznie z Naltrexonem jeżeli chcemy podnieść na nogi swoją tarczycę, bądź z dietą owocowo- warzywną, która także oczyści nasz organizm.

Tak szeroki zakres działania trawy pszenicznej zapoczątkował modę na jej spożycie, w szczególności, że leczy typowe dolegliwości XXI wieku. Pokarmy zawierające chlorofil stosowane powinny być przy nieprawidłowo dobranej diecie, za małej ilości ruchu oraz zwiększonym stresie.

Trawa pszeniczna zawiera m.in. bardzo duże ilości białka (około 20%), witaminy A oraz unikalnych enzymów, które regulują pracę organizmu. Co ważne- nie zawiera glutenu i korzystnie wpływa na pracę tarczycy!

Wartości odżywcze
 100 ml soku z trawy pszenicy zawiera:
Kalorie – 20
Chlorofil – 40,2 mg
Białko – 2,9 g
Tłuszcz – 0,57 g
Węglowodany – 1,92 g
Betakaroten – 405 IU
Witaminy A – 409 IU
Witaminy E – 14,53 IU
Witaminy B1 – 76,4 mcg
Witaminy B2 – 124,7 mcg
Witaminy B3 – 105,5 mcg
Witaminy B5 – 5,75 mg
Witaminy B6 – 191,7 mcg
Witaminy C – 3,48 mg
Sód – 9,87 mg
Potas – 141 mg
Wapń – 23,2 mg
Fosfor – 72 mg
Magnez – 23 mg
Żelazo – 0,58 mg
Cynk – 0.32 mg
Błonnik – 95,8 mg
Kwas foliowy – 27,8 mcg

Jak stosować?

Trawę pszeniczną stosować najlepiej nie w formie suszonej czy tabletek lecz w postaci świeżej. Najlepszą i równocześnie bardzo prostą opcją jest posadzenie trawy w doniczkach w domu, gdy trawa osiągnie wysokość 10-15cm możemy ją obciąć i wrzucić do sokowirówki lub wyciskarki. Pamiętajmy jednak, że trawa pszeniczna ma silne działanie i nie powinniśmy pić jej dużo, codziennie maksymalnie powinniśmy wypić około 50ml, najlepiej w godzinach porannych i świeżo po wyciśnięciu.

Trawę pszeniczną można także stosować jako:

-odżywkę do włosów, nadają wówczas włosom połysku

-lekarstwo na zablokowane zatoki (wystarczy nalać kilka kropli do każdej dziurki od nosa)

-środek czyszczący i ściągający do skóry

-środek pobudzający (kąpiele w wannie z kilkoma kroplami soku, lub wcieranie soku bezpośrednio w skórę)

-środek wspomagający gojenie się ran (okłady z soku)

Dlaczego warto pić trawę pszeniczną?

-oczyszcza krew, organy i przewód pokarmowy

Zielenina pszenicy (jej sok) jest znakomitym środkiem oczyszczającym, jest w stanie natychmiast rozpocząć ww. działanie w walce z truciznami oraz śluzem w żołądku, na początku może to wywoływać mdłości (objawy odtruwania). Chlorofil pomocny jest w usuwaniu toksyn komórkowych zwłaszcza z tkanki tłuszczowej. Toksyny kierowane są w pierwszej kolejności do krwiobiegu (powodując objawy odtruwania).  Z krwiobiegu trafiają do nerek, następnie wraz z moczem zostają wydalane. Początkowe dawki soku z trawy pszenicznej to ok. 30 ml.

-dobudowuje czerwone krwinki zapobiegając anemii

Pijąc sok z zieleniny, w 4-5 dni po podaniu chlorofilu poziomy czerwonych ciałek krwi dochodzą do normy, nawet u tych osobników, które były ekstremalnie anemicznie lub wykazywały niskie poziomy czerwonych ciałek krwi).

-pobudza 
metabolizm oraz system enzymatyczny

-pomaga w zmniejszeniu
ciśnienia krwi przez rozszerzanie dróg krwionośnych w organizmie

-zapobiega otyłości

Skrobia zawarta w zielonych kłosach pszenicy jest magazynem energii łatwo zamienianym na cukry proste – stanowiąc przyswajalne i czyste źródło energii. Sok z trawy pszenicznej jest szczególnie przydatny dla sportowców, wyczynowców. Pszenica poprzez system korzeniowy pobiera z gleby ok. 92 pierwiastki na 102 naturalnie występujące, ponad to zawiera wszystkie witaminy znane nauce.

-stymuluję pracę tarczycy

-łagodzi stany niestrawności

-zawiera minerały alkaliczne zmniejszając kwasowość krwi

-leczy schorzenia skóry

Różnego rodzaju łagodzące kremy oparte na wyciągach z chlorofilu są bardzo korzystne w leczeniu wszelkiego rodzaju chorób skóry, zarówno naskórka jak i głębszych warstw skóry włączając w to: swędzenie oraz zapalenia wyściółki w jelicie prostym, podrażnienia skóry wywołane dotknięciem liści niektórych roślin, ukąszeniach owadów lub innego rodzaju infekcjach.

W leczeniu oparzeń I i II stopnia stwierdzono, że chlorofil jest niezwykle pomocnym środkiem. Oparzenia słoneczne również leczy się kremami zawierającymi wyciągi chlorofilowe, zaleca się te kremy w czasie opalania. Krem zmniejsza negatywne efekty np. zapalenia, zaognienia w przypadku nadmiernego opalania się. Nawet zastosowany na ostre oparzenia słoneczne skóry odziaływuje uśmierzająco, lecząco. To samo dotyczy oparzeń skóry wywołanych promieniowaniem Rentgena. Chlorofil również zmniejsza nieprzyjemny zapach związany z opisanymi oparzeniami.

-może być stosowana do łagodzenia wielu wewnętrznych obrażeń, i jest z powodzeniem stosowana w leczeniu wrzodów żołądka, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego,
zaparcia, biegunek i innych dolegliwości przewodu pokarmowego

-działa moczopędnie łagodząc stany zapalne pęcherza moczowego i nerek

-działa antybakteryjnie.

Udowodniono naukowo, że surowy, świeży chlorofil wstrzymuje wzrost i rozwój bakterii chorobotwórczych. Wytwarza raczej niekorzystne dla bakterii środowisko niż bezpośrednio niszczy bakterie. Badacze udowodnili, że rozpuszczony w wodzie chlorofil wstrzymuje działanie bakterii proteolitycznych (bakterii rozkładających białko na prostsze związki) oraz enzymów proteolitycznych. Stąd pobieranie soku doustnie lub wlewem doodbytniczym hamuje proces rozkładu bakteryjnego białek, dotyczy to przede wszystkim systemu pokarmowego mięsożerców, którzy mają duże zawartości białek w pokarmie.

-zapobiega chorobom nowotworowym.

Dr. Chiu-nan Lai przeprowadził badania używając testów mutagenezy bakteryjnej (AMES), stwierdzając, że chlorofil jest aktywnym czynnikiem w ekstrakcie z kiełków pszenicy hamującym metaboliczną aktywność mutagenów. W 20 letnich badaniach na 20.000 osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym stwierdził, że naturalne składniki w soku marchewkowym oraz w warzywach liściowych, znacząco zmniejszyły ryzyko zapadania na raka płuc u osób palących papierosy. Stwierdzono, że dieta bogata w beta-karoten (prowitamina A) usuwa niekorzystne efekty 30 lat nałogu palenia. The National Cancer Institute, który jest odpowiednikiem Polskiego Instytutu Onkologicznego, opublikował: z listy 21 wieloletnich badań aż w 19 stwierdzono, że dieta bogata w beta-karoten zmniejsza ryzyko rozwoju różnorodnych nowotworów co najmniej o 40%, a beta-karoten oprócz soku marchewkowego, zawarty jest również w soku z zieleniny pszenicy. O chorobach nowotworowych przeczytasz także w zakładce choroby nowotworowe, gdzie znajdują się różne, także naturalne metody leczenia nowotworów (np. leczenie sodą oczyszczoną i cytryną, leczenie wit. B.17, a także właściwości diety Gersona).

Ja trawę pszeniczną piłam przez parę tygodni, faktycznie poczułam, że mam jeszcze więcej energii,a moja skóra stała się bardziej promienista. Jak tylko zrobi się troszkę cieplej znów powracam do picia świeżowyciskanych soków z trawą pszeniczną.

Dziel się także swoją historią leczenia bądź publikuj znane przez Ciebie metody na serwisie!

 

 

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę