Choroby nowotworowe to grupa chorób charakteryzująca się niekontrolowanym podziałem komórek na skutek mutacji genów kodujących białka. Komórka pod wpływem mutacji niewłaściwie reaguje bądź nawet nie reaguje wcale na sygnały płynące z organizmu.

Nowotwory można podzielić na nowotwory łagodne, złośliwe oraz miejscowo złośliwe.

Nowotwór łagodny jest całkowicie uleczalny, nie daje przerzutów. Po prawidłowym jego usunięciu nie następuje ponowny rozrost w tym miejscu.

znacznie odbiega od obrazu prawidłowych tkanek. Rozprzestrzenia się poprzez naciekanie pobliskich tkanek przedostając się równocześnie do naczyń limfatycznych i krwionośnych. Poprzez ten proces mogą powstać przerzuty.

W Polsce liczba zachorowań na choroby nowotworowe stale rośnie. Rocznie do lekarzy onkologów zgłasza się 130 tysięcy pacjentów, z czego 80 tysięcy w Polsce umiera na raka. W czołówce statystyk jest rak płuc, nowotwór gruczołu krokowego, rak piersi, ale także rak żołądka, szyjki macicy i jelita grubego. Są to nowotwory najbardziej śmiertelne. U mężczyzn najczęściej występuje nowotwór płuc, a u kobiet nowotwór płuc oraz piersi.W kategorii nowotwory złośliwe znajduje się ponad 100 różnych schorzeń onkologicznych. Zachorowalność na choroby nowotworowe wśród osób w wieku 20-44 lat była wyższa wśród kobiet niż u mężczyzn, podobnie wyglądają statystyki w wielu 45-64 lata. Powyżej 65 roku życia częściej na nowotwory zapadają mężczyźni. Powodów takich statystyk może być kilka: stres, toksyny, zła dieta, brak ruchu, bagatelizowanie pierwszych symptomów choroby, nieodpowiednie leczenie…Jako czynniki ryzyka, które powodują zwiększenie zachorowalności na najczęstsze nowotwory, podaje się: palenie tytoniu, czynniki genetyczne, wiek, terapie hormonalne, promieniowanie jonizujące (także pochodzące z częstych badań diagnostycznych), nadmierna ilość tłuszczów i białek zwierzęcych w diecie, otyłość, cukrzyca.

Diagnoza najczęstszych nowotworów polega na: zdjęciach rentgenowskich, bronchoskopii (pobranie wycinka tkanki lub wymazu), biopsji, badaniach cytologicznych, mammografii, badaniach klinicznych, ultrasonografii. Najczęstsze objawy typowych nowotworów to:

  • rak płuc: kaszel, stany zapalne płuc, krwioplucie, duszności, bóle w klatce piersiowe, chrypka;
  • rak piersi: guz, wyciek krwisty z brodawki, powiększenie węzłów skórnych, wciągnięcie skóry lub brodawki.

Należy pamiętać, że rak to nie wyrok. Choroby nowotworowe można leczyć. Jest wiele możliwości począwszy od zabiegu chirurgicznego, medycynę nuklearną (izotopy promieniotwórcze), radioterapię (za pośrednictwem energii promienistej), po leczenie za pomocą chemioterapii (za pośrednictwem leków cytotoksycznych), leczenie systemowe (obejmujące chemioterapię, hormonoterapię, immunoterapię i leczenie celowane) i leczenie alternatywne. Leczenie chorób nowotworowych wspomagane powinno być odpowiednią dietą, sokami, suplementami- sposobów jest wiele. Warto włączyć naturalne metody leczenia nowotworów w kurację by kompleksowo wzmocnić organizm. Poniżej znajdują się metody leczenia nowotworów, także tych rzadziej spotykanych np. metody leczenia raka pęcherza moczowego, który stanowi zaledwie 3% wszystkich nowotworów złośliwych. Rak pęcherza moczowego występuje 4 razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Rocznie w Polsce z powodu nowotworu pęcherza moczowego umiera ok 2,5 tysiąca osób. Podziel się z nami swoimi metodami leczenia bądź swoją osobistą historią i praktykowanym przez Ciebie sposobem, nawet jeżeli nie przynosi on zamierzanych rezultatów. Jest to bardzo cenna informacja dla innych użytkowników, którzy czytając Twoją historię z pewnością udzielą Ci podpowiedzi z czego jeszcze warto skorzystać.

   Zapraszamy do zgromadzonych poniżej metod leczenia i historii użytkowników, które dotyczą tej choroby. Poszukując konkretnych zagadnień skorzystać możesz z wyszukiwarki znajdującej się między innymi na stronie głównej, z pewnością pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.

 

 

 

           
  O tym, że dieta ma ogromny wpływ na jakość naszego zdrowia, ba życia, wie chyba każdy. O tym, że powinna być odpowiednio zbilansowana, dostarczać organizmowi wszystkiego czego potrzebuje do […]
Napisane przez marysia , dnia KOMENTARZE (0)
Ciężko artykuł na ten temat przypiąć do jakieś konkretnej kategorii, ponieważ lek o którym chcę napisać pomocny jest przy leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Naltrexon (inaczej Adepend w małych dawkach) […]
Napisane przez Kazimierz , dnia KOMENTARZE (2)

Załączniki